RT0402CRD07127RL
Mfr.Part #
RT0402CRD07127RL
Description
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
127Ohm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
63mW
Datasheets
RT0402CRD07127RL
YAGEO RT0402CRD07127RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 127Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C