RT0402CRD0711KL
Mfr.Part #
RT0402CRD0711KL
Description
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
11kOhm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW