RT0402BRE0745R3L
Mfr.Part #
RT0402BRE0745R3L
Description
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
45.3Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
2
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
High Precision
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0402BRE0745R3L
YAGEO RT0402BRE0745R3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 45.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C