RT0402BRD07221KL
Mfr.Part #
RT0402BRD07221KL
Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Resistance :
221kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RT0402BRD07221KL
YAGEO RT0402BRD07221KL
RT Series, Thin Film, 221kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C