RT0402BRD07215KL
Mfr.Part #
RT0402BRD07215KL
Description
RES 215K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
215kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RT
Datasheets
RT0402BRD07215KL
YAGEO RT0402BRD07215KL
RT Series, Thin Film, 215kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C