RT0402BRD0720K3L
Mfr.Part #
RT0402BRD0720K3L
Description
RES SMD 20.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
JESD-609 Code :
e3
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
20.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Height :
355.6μm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RT0402BRD0720K3L
YAGEO RT0402BRD0720K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 20.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C