RT0402BRD0719R1L
Mfr.Part #
RT0402BRD0719R1L
Description
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
19.1Ohm
0402 (1005 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
350μm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
High Precision
Published :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V