RT0402BRB0775RL
Mfr.Part #
RT0402BRB0775RL
Description
RES 75 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
75Ohm