RT0402BRB073K9L
Mfr.Part #
RT0402BRB073K9L
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
3.9kohm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
1 (Unlimited)
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RT0402BRB073K9L
YAGEO RT0402BRB073K9L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C