RT0402BRB07374RL
Mfr.Part #
RT0402BRB07374RL
Description
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
374Ohm