RT0402BRB0733KL
Mfr.Part #
RT0402BRB0733KL
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/16W 0402
2
Height :
350μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
33kOhm
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
24 Weeks
Published :
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RT0402BRB0733KL
YAGEO RT0402BRB0733KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 33kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C