RT0402BRB0730KL
Mfr.Part #
RT0402BRB0730KL
Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
ECCN Code :
EAR99
Published :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
24 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
30kOhm
350μm
Datasheets
RT0402BRB0730KL
YAGEO RT0402BRB0730KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 30kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C