RT0402BRB0730K1L
Mfr.Part #
RT0402BRB0730K1L
Description
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
30.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
WRAPAROUND
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0402BRB0730K1L
YAGEO RT0402BRB0730K1L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C