RT0402BRB0722KL
Mfr.Part #
RT0402BRB0722KL
Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
22kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Height :
350μm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
yes
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RT0402BRB0722KL
YAGEO RT0402BRB0722KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C