RT0201FRE079K09L
Mfr.Part #
RT0201FRE079K09L
Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Max Power Dissipation :
50mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.09kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Datasheets
RT0201FRE079K09L
YAGEO RT0201FRE079K09L
RT Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C