RT0201FRE07910RL
Mfr.Part #
RT0201FRE07910RL
Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance :
910Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
50mW
Datasheets
RT0201FRE07910RL
YAGEO RT0201FRE07910RL
RT Series, Thin Film, 910Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C