RT0201FRE07825RL
Mfr.Part #
RT0201FRE07825RL
Description
RES SMD 825 OHM 1% 1/20W 0201
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
825Ohm
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
RT0201FRE07825RL
YAGEO RT0201FRE07825RL
RT Series, Thin Film, 825Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C