RT0201FRE07820RL
Mfr.Part #
RT0201FRE07820RL
Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/20W 0201
Resistance :
820ohm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
RT0201FRE07820RL
YAGEO RT0201FRE07820RL
RT Series, Thin Film, 820Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C