RT0201FRE077K87L
Mfr.Part #
RT0201FRE077K87L
Description
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
50mW
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
7.87kOhm
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
RT0201FRE077K87L
YAGEO RT0201FRE077K87L
RT Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C