RT0201FRE077K5L
Mfr.Part #
RT0201FRE077K5L
Description
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/20W 0201
Max Power Dissipation :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
7.5kOhm
Voltage - Rated :
25V
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
RT0201FRE077K5L
YAGEO RT0201FRE077K5L
RT Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C