RT0201FRE075K23L
Mfr.Part #
RT0201FRE075K23L
Description
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Voltage - Rated :
25V
Resistance :
5.23kOhm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
50mW
Datasheets
RT0201FRE075K23L
YAGEO RT0201FRE075K23L
RT Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C