RT0201FRE075K1L
Mfr.Part #
RT0201FRE075K1L
Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
5.1kohm
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RT0201FRE075K1L
YAGEO RT0201FRE075K1L
RT Series, Thin Film, 5.1kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C