RT0201FRE074K64L
Mfr.Part #
RT0201FRE074K64L
Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
4.64kOhm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Published :
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
RT0201FRE074K64L
YAGEO RT0201FRE074K64L
RT Series, Thin Film, 4.64kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C