RT0201FRE074K53L
Mfr.Part #
RT0201FRE074K53L
Description
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
4.53kOhm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RT0201FRE074K53L
YAGEO RT0201FRE074K53L
RT Series, Thin Film, 4.53kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C