RT0201FRE074K48L
Mfr.Part #
RT0201FRE074K48L
Description
RES SMD 4.48K OHM 1% 1/20W 0201
Height :
254μm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
4.48kOhm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Datasheets
RT0201FRE074K48L
YAGEO RT0201FRE074K48L
RT Series, Thin Film, 4.48kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C