RT0201FRE074K3L
Mfr.Part #
RT0201FRE074K3L
Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
50mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Resistance :
4.3kOhm
Datasheets
RT0201FRE074K3L
YAGEO RT0201FRE074K3L
RT Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C