RT0201FRE074K22L
Mfr.Part #
RT0201FRE074K22L
Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated :
25V
Max Power Dissipation :
50mW
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Resistance :
4.22kOhm
Datasheets
RT0201FRE074K22L
YAGEO RT0201FRE074K22L
RT Series, Thin Film, 4.22kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C