RT0201FRE0749K9L
Mfr.Part #
RT0201FRE0749K9L
Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
49.9kOhm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RT0201FRE0749K9L
YAGEO RT0201FRE0749K9L
RT Series, Thin Film, 49.9kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C