RT0201FRE07481RL
Mfr.Part #
RT0201FRE07481RL
Description
RES SMD 481 OHM 1% 1/20W 0201
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
254μm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
481Ohm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RT0201FRE07481RL
YAGEO RT0201FRE07481RL
RT Series, Thin Film, 481Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C