RT0201FRE0747KL
Mfr.Part #
RT0201FRE0747KL
Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Voltage - Rated :
25V
Resistance :
47kOhm
Published :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RT0201FRE0747KL
YAGEO RT0201FRE0747KL
RT Series, Thin Film, 47kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C