RT0201FRE0737K4L
Mfr.Part #
RT0201FRE0737K4L
Description
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/20W 0201
Power Rating :
50mW
Max Power Dissipation :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
37.4kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
RT0201FRE0737K4L
YAGEO RT0201FRE0737K4L
RT Series, Thin Film, 37.4kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C