RT0201FRE07340RL
Mfr.Part #
RT0201FRE07340RL
Description
RES SMD 340 OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
340Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±1%
Datasheets
RT0201FRE07340RL
YAGEO RT0201FRE07340RL
RT Series, Thin Film, 340Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C