RT0201FRE0733RL
Mfr.Part #
RT0201FRE0733RL
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/20W 0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
33Ohm
Datasheets
RT0201FRE0733RL
YAGEO RT0201FRE0733RL
RT Series, Thin Film, 33Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C