RT0201FRE07330RL
Mfr.Part #
RT0201FRE07330RL
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
330Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated :
25V
Max Power Dissipation :
50mW
Datasheets
RT0201FRE07330RL
YAGEO RT0201FRE07330RL
RT Series, Thin Film, 330Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C