RT0201FRE0731K6L
Mfr.Part #
RT0201FRE0731K6L
Description
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
31.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Max Power Dissipation :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RT0201FRE0731K6L
YAGEO RT0201FRE0731K6L
RT Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C