RT0201FRE0730KL
Mfr.Part #
RT0201FRE0730KL
Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Resistance :
30kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Published :
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RT0201FRE0730KL
YAGEO RT0201FRE0730KL
RT Series, Thin Film, 30kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C