RT0201FRE0710K7L
Mfr.Part #
RT0201FRE0710K7L
Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
25V
Power Rating :
50mW
Published :
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
10.7kOhm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
RT0201FRE0710K7L
YAGEO RT0201FRE0710K7L
RT Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C