ROX150100MFHLBP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX150100MFHLBP
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100M OHM 1% 7W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Resistance :
100mOhms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Series :
ROX
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
7W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax1.550L 7.87mmx39.37mm
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Datasheets
ROX150100MFHLBP
Vishay / Dale ROX150100MFHLBP
100MOhms, 7W, Metal Oxide Film,