ROX10020M0JNLB
Mfr.Part #
ROX10020M0JNLB
Description
RES 20M OHM 5% 4W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.310Diax0.920L 7.87mmx23.37mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
4W
Max Operating Temperature :
180°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
20mOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
4W
22 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Datasheets
ROX10020M0JNLB
Vishay / Dale ROX10020M0JNLB
Through Hole 20MOhms, 4W, Metal Oxide Film,