ROX05050K0FKLB
Mfr.Part #
ROX05050K0FKLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 50K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
50kOhms
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.310Diax0.550L 7.87mmx13.97mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
ROX
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Datasheets
ROX05050K0FKLB
Vishay / Dale ROX05050K0FKLB
50kOhms, 2W, Metal Oxide Film,