ROX050500MJNLB
Mfr.Part #
ROX050500MJNLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 500M OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Size / Dimension :
0.310Diax0.550L 7.87mmx13.97mm
Resistance :
500mOhms
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
ROX
Datasheets
ROX050500MJNLB
Vishay / Dale ROX050500MJNLB
500MOhms, 2W, Metal Oxide Film,