ROX0504K70JNEE
Mfr.Part #
ROX0504K70JNEE
Manufacturer
Vishay / Dale
Description
RES 4.7K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.7kOhms
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Size / Dimension :
0.310Diax0.550L 7.87mmx13.97mm
Supplier Device Package :
Axial
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
ROX
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
ROX0504K70JNEE
Vishay / Dale ROX0504K70JNEE
4.7kOhms, 2W, Metal Oxide Film,