ROV20H511K-S-2
Mfr.Part #
ROV20H511K-S-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Maximum AC Volts :
320V
Energy :
382J
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Min) :
459V
Maximum DC Volts :
418V
Varistor Voltage (Max) :
561V
ROHS3 Compliant
Capacitance @ Frequency :
790pF @ 1kHz
Current - Surge :
10kA
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ROV20H511K-S-2
Introducing Littelfuse ROV20H511K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV20H511K-S-2 pinout, ROV20H511K-S-2 datasheet PDF, ROV20H511K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20H511K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.