ROV20E301K
Mfr.Part #
ROV20E301K
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 300V 12.5KA DISC 20MM
Energy :
252J
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Disc 20mm
Maximum AC Volts :
195V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Maximum DC Volts :
250V
Varistor Voltage (Min) :
270V
Varistor Voltage (Typ) :
300V
Current - Surge :
12.5kA
Varistor Voltage (Max) :
330V
Datasheets
ROV20E301K
Introducing Littelfuse ROV20E301K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV20E301K pinout, ROV20E301K datasheet PDF, ROV20E301K amp .Beyond Littelfuse ROV20E301K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.