ROV20E271K-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROV20E271K-S
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Disc 20mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 270V 12.5KA DISC 20MM
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Number of Circuits :
1
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
297V
Maximum AC Volts :
175V
Maximum DC Volts :
225V
Energy :
227J
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Min) :
243V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Published :
Current - Surge :
12.5kA
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
ROV20E271K-S
Introducing Littelfuse ROV20E271K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV20E271K-S pinout, ROV20E271K-S datasheet PDF, ROV20E271K-S amp .Beyond Littelfuse ROV20E271K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.