ROV20E271K-S-2
Mfr.Part #
ROV20E271K-S-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 270V 12.5KA DISC 20MM
Current - Surge :
12.5kA
Maximum AC Volts :
175V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
227J
Varistor Voltage (Min) :
243V
Maximum DC Volts :
225V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
270V
Varistor Voltage (Max) :
297V
Package / Case :
Disc 20mm
Datasheets
ROV20E271K-S-2
Introducing Littelfuse ROV20E271K-S-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 20mm, ROV20E271K-S-2 pinout, ROV20E271K-S-2 datasheet PDF, ROV20E271K-S-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20E271K-S-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.