ROV20-301K-2
Mfr.Part #
ROV20-301K-2
Package / Case
Disc 20mm
Description
VARISTOR 300V 6.5KA DISC 20MM
Varistor Voltage (Max) :
330V
Current - Surge :
6.5kA
Varistor Voltage (Min) :
270V
Package / Case :
Disc 20mm
Capacitance @ Frequency :
1100pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Typ) :
300V
Maximum DC Volts :
250V
Maximum AC Volts :
195V
Energy :
168J
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Datasheets
ROV20-301K-2
Introducing Littelfuse ROV20-301K-2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 20mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV20-301K-2 pinout, ROV20-301K-2 datasheet PDF, ROV20-301K-2 amp .Beyond Littelfuse ROV20-301K-2 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.