ROV14H621K
Mfr.Part #
ROV14H621K
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 620V 6KA DISC 14MM
Current - Surge :
6kA
Varistor Voltage (Max) :
682V
Varistor Voltage (Typ) :
620V
Maximum AC Volts :
385V
Energy :
215J
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Disc 14mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Capacitance @ Frequency :
300pF @ 1kHz
Published :
Varistor Voltage (Min) :
558V
Maximum DC Volts :
505V
Datasheets
ROV14H621K
Introducing Littelfuse ROV14H621K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, ROV14H621K pinout, ROV14H621K datasheet PDF, ROV14H621K amp .Beyond Littelfuse ROV14H621K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.