ROV14H561K-S
Mfr.Part #
ROV14H561K-S
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 560V 6KA DISC 14MM
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ) :
560V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Varistor Voltage (Min) :
504V
Current - Surge :
6kA
Energy :
205J
Maximum DC Volts :
460V
Varistor Voltage (Max) :
616V
Maximum AC Volts :
350V
Capacitance @ Frequency :
400pF @ 1kHz
Datasheets
ROV14H561K-S
Introducing Littelfuse ROV14H561K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV14H561K-S pinout, ROV14H561K-S datasheet PDF, ROV14H561K-S amp .Beyond Littelfuse ROV14H561K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.