ROV14H511K
Mfr.Part #
ROV14H511K
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 510V 6KA DISC 14MM
Capacitance @ Frequency :
370pF @ 1kHz
Current - Surge :
6kA
Energy :
190J
Varistor Voltage (Min) :
459V
Varistor Voltage (Max) :
561V
Package / Case :
Disc 14mm
Maximum AC Volts :
320V
Maximum DC Volts :
418V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Datasheets
ROV14H511K
Introducing Littelfuse ROV14H511K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Mounting Type:Through Hole, ROV14H511K pinout, ROV14H511K datasheet PDF, ROV14H511K amp .Beyond Littelfuse ROV14H511K ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.